چالش های تبلیغات انبوه واتساپ

تبلیغات انبوه,تبلیغات انبوه در واتساپ,چالش های واتساپ,تبلیغات

از زمانی که دستور فیلتر شدن تلگرام در ایران صادر شد، تعداد نسبتا زیادی از کاربران ایرانی تلگرام، تصمیم گرفتند به پیام‌رسان واتس اپ روی آورند و اصطلاحا به واتس اپ مهاجرت کنند؛ با توجه به این موضوع جامعه‌ی کاربران واتس اپ افزایش یافت و درنتیجه این پیام‌رسان به فضایی مناسب برای تبلیغات و بازاریابی تبدیل شد. برای تبلیغات در واتساپ روش ها و چالش های مختلفی پیش رویتان است که در ادامه به آنها می پردازیم. البته قابل ذکر است که واتس اپ نیز همانند سایر پیام‌رسان‌ها به کاربران عادی اجازه تبلیغات نمی‌دهد و برای انجام تبلیغات در این برنامه، فقط روش‌هایی که در ادامه شرح داده ایم را در اختیار خواهید داشت…

ارسال پیام انبوه به چت خصوصی افراد

چالش های تبلیغات انبوه واتساپ

بهترین روش برای تبلیغات در پیام‌رسانی همچون واتساپ این است که مستقیما آگهی (تبلیغات) خود را به چت خصوصی افراد بفرستید، زیرا هر فرد به پیام‌های چت خصوصی خود، بسیار بیشتر از پیام‌های ارسال شده در گروه اهمیت می‌دهد. البته این روش چالش‌های خاص خود را دارد که ابتدا باید آنها را حل کنید. در ادامه 4 چالش مهم را با هم بررسی می‌کنیم و راه حل هایی برای هر یک از آنها ارائه خواهیم داد.

واتس اپ

چالش 1- دشوار و زمانبر بودن ارسال پیام در تعداد انبوه (بصورت دستی)

یکی از مهم‌ترین چالش‌های این روش آنستکه چطور باید برای تعداد زیادی کاربر واتساپ، پیام ارسال کنید؟ انجام چنین کاری با اکانت اصلی شما و به صورت دستی می‌توان گفت کار سخت و بسیار وقت گیری‌ است. توصیه ما به شما استفاده از ابزارهایی است که این کار را به صورت خودکار پیش می برند. ابزارهای اتوماتیک نظیر ربات ها به سادگی میتوانند پیام شما را به انبوهی از کاربران (اعم از آشنا و غریبه) بفرستند، بدون این که شما دخالتی در این پروسه داشته باشید. در نتیجه راه غلبه بر چالش اول استفاده از ربات ها میباشد. در ادامه همین مطلب ربات مخصوص این کار را به شما معرفی خواهیم کرد.

تبلیغات انبوه,تبلیغات انبوه در واتساپ,چالش های واتساپ,تبلیغات

چالش 2- محدودیت در تعداد پیام‌های ارسالی در هر روز (با یک خط)

دومین چالش مهم، برای ارسال پیام انبوه به چت خصوصی، محدودیتی ا‌ست که واتس‌اپ برای تعداد پیام‌های ارسالی در یک روز، درنظر گرفته است. شما نمی‌توانید با یک شماره در یک روز به بیش از 100 نفر غریبه (غریبه = کسی که تا بحال با او هیچ چتی نداشته‌اید) پیام بفرستید.

به طور کلی 2 راه مختلف برای غلبه بر این محدودیت وجود دارد.

راه حل اول) ارسال پیام به افراد آشنا

اولین راه حلی که برای مقابله با این محدودیت به ذهن میرسد ارسال پیام به مخاطبان خود و افراد آشنا (کسانی که قبلا در واتساپ با آنها چت کرده اید) است. در این روش محدودیتی برای ارسال پیام ندارید و روزانه می توانید به هر تعداد دلخواه از مخاطبان و افراد آشنا پیام بفرستید، اما به هرحال تعداد مخاطبان شما محدود است و نمی‌توانید روی این روش به عنوان راهکاری برای بازاریابی حساب باز کنید زیرا قادر نخواهید بود به این شیوه تبلیغات گسترده و مفیدی داشته باشید.

راه حل دوم) استفاده از چندین خط برای ارسال پیام به افراد ناشناس

اگر بخواهید این محدودیت واتساپ را دور بزنید و روزانه به تعداد بیش از 100 نفر غریبه پیام ارسال کنید، کافیست چند خط مجازی و یا واقعی تهیه کنید و به وسیله آنها تبلیغات خود را انجام دهید. بدین صورت که ابتدا باید شبیه‌ساز اندروید را بر روی ویندوز، نصب کنید و سپس با استفاده از App Cloner چندین نسخه از برنامه واتس‌اپ را نصب نمایید (البته می‌توانید در گوشی اندرویدتان نیز با استفاده از App Cloner چندین نسخه را نصب کنید) و در نهایت همزمان اکانت‌های واتساپ متعددی را (با فقط 1 گوشی) مورد استفاده قرار دهید.

بدین ترتیب می توانید روزانه با هر خط خود، به 100 نفر فرد غریبه پیام ارسال کنید و برای مثال اگر 10 خط (و در نتیجه 10 حساب واتساپ) داشته باشید می توانید در هر روز به 1000 نفر غریبه پیام بفرستید که برای بازاریابی و تبلیغات، تعداد بدی نیست. البته عدد 10 فقط یک مثال است و شما میتونید هر تعداد که میتوانید خط تهیه کنید و تعداد ارسال های روزانه را افزایش دهید.

همانطور که گفتیم ارسال پیام به تعداد انبوه و عوض کردن خط بصورت دستی، کاری تقریبا ناممکن است و پیش برد چنین کاری قطعا نیاز به استفاده از ربات دارد. خبر خوب آن است که عوض کردن خط یک ویژگی خیلی معمولی در ربات های ارسال پیام انبوه است. که در جای خود، درباره آن صحبت خواهیم کرد.

چالش 3– احتمال مسدود و غیرفعال شدن اکانت

چالش سوم برای ارسال پیام انبوه به چت خصوصی این است که احتمال ریپورت (گزارش) شدن اکانت شما وجود دارد و ممکن است پس از انجام تبلیغات در مدت کوتاهی، به عنوان اسپم شناخته شوید و حساب کاربری شما غیرفعال شود.

واتس اپ

زمانی که در واتس‌اپ برای افراد ناشناس پیام می فرستید، آنها در پایین صفحه چت، دکمه ای تحت عنوان گزارش اسپم (Report as Spam) مشاهده خواهند کرد که با فشردن آن، می‌توانند شما را به عنوان مزاحم گزارش دهند. هرچه تعداد این گزارش‌ها برای اکانت شما بیشتر شود، احتمال مسدود شدن و غیرفعال شدن حساب واتساپ شما نیز بیشتر می‌شود

چالش 4– تهیه بانک شماره تبلیغاتی

تا اینجا حتما متوجه شده‌اید که برای ارسال پیام تبلیغاتی به چت خصوصی، بهترین روش این است که به افراد زیادی پیام بفرستید. از آنجاییکه تعداد افراد بالاست، طبیعتا این افراد مخاطبین شما نخواهند بود و ناشناس هستند. بنابراین چالش چهارم این است که چطور شماره‌ی این افراد ناشناس را به دست آورید و به آنها پیام بفرستید؟

روش های ضعیف و ناکارآمد تبلیغات در واتساپ

ارسال آگهی در گروه

پیام‌رسان واتس اپ نیز همانند سایر پیام‌رسان‌های مطرح، امکان ایجاد گروه را در اختیار کاربران قرار داده ‌است.

مشکلات موجود بر سر راه تبلیغات در گروه های واتساپی

ارسال تبلیغ در گروه ها دو مانع اساسی دارد:

  • اول اینکه اگر خودتان ادمین گروه نباشید و بدون هماهنگی با ادمین گروه پیام خود را ارسال کنید ممکن است از گروه اخراج شوید.
  • دوم اینکه آگهی شما پس از ارسال به گروه در بین انبوهی از سایر پیام ها گم میشود و مورد توجه قرار نمی گیرد. در نتیجه این روش تبلیغات تنها باعث اتلاف وقت و انرژی شما خواهد شد زیرا راه حل خاصی برای عبور از دو چالش مذکور وجود ندارد.

به هرحال اگر می‌خواهید به صورت گسترده و انبوه در گروه‌های واتس‌اپ تبلیغ کنید باز هم، نیازمند یک ابزار اتوماتیک خواهید بود که پکیج ربات های واتس‌اپ کاربر مجازی می‌تواند در این مورد نیز کمک حالتان باشد.

ارسال آگهی از طریق برودکست (همه پخشی)

امکان برودکست بدین صورت است که برای تمام اعضای برودکست، می‌توانید در آن واحد، یک پیام ارسال کنید و آنها این پیام را به صورت چت خصوصی دریافت کنند. ممکن است کسانی “برودکست” را به عنوان یکی از روش های تبلیغات در واتساپ به شما معرفی کنند اما مهم‌ترین ایراد تبلیغات در روش برودکست، این است که شما میتوانید فقط تا 256 نفر را، آن هم تنها از میان مخاطبان خود انتخاب و به آنها پیام ارسال کنید. بنابراین ارسال آگهی به روش برودکست، در حقیقت یک روش تبلیغاتی (برای بازاریابی افراد جدید) محسوب نمیشود و نباید انتظار تاثیر چندانی از این روش داشته باشید.

تمامی راه هایی که در بالا به آن پرداختیم مستلزم این هست که شما یک نیروی اختصاصی برای تبلیغات خود در واتساپ استخدام کنید که حداقل ماهیانه باید به آن فرد ۳ میلیون تومان حقوق بدید که برای هیچ کسب و کاری انجام این نوع تبلیغات به صرفه نیست !

خب الان چی کار کنیم؟ بیخیال بشیم! 

امروزه شبکه های اجتماعی بازار ناب و گسترده ای از کاربران میباشند و با استفاده نکردن از روش های تبلیغاتی هر شبکه اجتماعی شما دقیقا دارید مشتریان خودتون رو به شرکت های دیگه معرفی میکنید

راه حل چیه؟

راه حل تبلیغات انبوه در واتساپ استفاده از نرم افزارهای ارسال انبوه پیام تبلیغاتی هستش ، نرم افزارهای زیادی در این زمینه فعالیت میکنند ولی پیشنهاد من به شما دوست عزیزم بیزینس سندر پرو ۱۴ هست که امکانات گسترده ای رو بهت میده و انگار یک کارمند برای تبلیغات خودت در واتساپ ارسال کردی!!

شما با استفاده از نرم افزار بیزینس سندر پرو میتونید کمپین های تبلیغاتی خودتون رو زمانبندی کنید و بدون محدودیت انواع محتواهای تبلیغاتی رو برای کاربران خودتون ارسال کنید ، یکی از مزیت های ویژه این نرم افزار داشتن قابلیت شماره ساز میباشد که شما با وارد کردن سر شماره مد نظر خودتون میتونید شماره ها رو ساخته و داخل نرم افزار چک کنید .

همین طور این نرم افزار قابلیت هوش مصنوعی داره که میتونه در تمامی ساعات شبانه روز با مخاطبین شما ارتباط برقرار کنه و به جای شما پاسخ سوالاتشون رو بده